Pátek, 2 června, 2023

Apple představil nové notebooky MacBook Pro a redesignovaná AirPods sluchátka

- Komerční sdělení -aktuality

Apple novinky

Nové redesignované Apple sluchátka AirPods.
Po zářijovém uvedení nových iPhonů představil Apple v pondělí večer další novinky, redesignovaná sluchátka AirPods a nové notebooky MacBook Pro určené pro profesionály.

Asi nejvíce času během představení trávili manažeři Apple porovnáváním výkonu nových Apple M1 čipů Pro a Max s dostupnou konkurencí. Vyzdvihovali jejich vysoký výkon, který nepotřebuje tolik energie.

V tomto momentě jde o tvrzení společnosti, která budou muset ověřit analytici.

Nový plán Apple Music Siri a barevné kombinace HomePod mini

Barevné HomePod mini. (zdroj: Apple)
Tim Cook uvedl jako první novinky v předplatném pro hudební streamovací platformu Apple Music. Verze Apple Music Siri bude dostupná od 4,99 Eur měsíčně.

Pro přístup ke všemu obsahu hudební knihovny bude třeba na všech zařízeních Apple používat pouze hlas a ovládání pouze pomocí hlasového asistenta Siri. K dispozici bude později na podzim v 17 zemích (mimo Slovensko).

S novým plánem předplatného Apple očividně reaguje na konkurenční nabídky od Amazonu a Spotify. Amazon nedávno ohlásil hudební předplatné Amazon Music přes smart reproduktory Echo za pouhých 3,99 dolarů měsíčně.

Smart reproduktory HomePod dostaly tři nové barevné kombinace, avšak jiných aktualizací ohledně jejich výkonu jsme se nedočkali.

Apple redesignoval AirPods a přidal nové funkce

Třetí generace sluchátek AirPods. (zdroj: Apple)
Další novinkou byla třetí generace populárních bezdrátových sluchátek AirPods.

Nový design kombinuje aspekty předchozích modelů AirPods a AirPods Pro. Jedná se o první výraznější změnu designu od roku 2016.

Cena sluchátek zůstává 179 dolarů (199 €) jako u předchozí generace, přičemž vstupné AirPods stojí nadále 129 dolarů (149 €), Pro 249 (279 €) a Mac 549 dolarů (612,7 €).

Nové AirPods jsou odolné vůči vodě a potu a výdrž baterie se prodloužila na 6 hodin nepřetržitého poslechu. S pouzdrem získáte celkem 30 hodin a jsou kompatibilní s nabíjecím systémem MagSafe.

Podle Apple by měli mít lepší zvuk, používají technologii adaptivního ekvalizéru z AirPods Pro, který automaticky ladí a optimalizuje výstupní zvuk.

Nové MacBooky Pro s čipy M1 Pro a M1 Max

Nové 14palcové a 16palcové MacBooky Pro s procesory M1 Pro a M1 Max.
Nové notebooky MacBook Pro jsou nově k dispozici jako 14palcový nebo 16palcový model.

Počítače dostaly nový design, kromě aktualizované klávesnice je asi největší změnou na první pohled nápadná kamera s rozlišením 1080p, která vstupuje do monitoru jako zářez, podobně jako u iPhonů.

Nepopulární dotykový řádek s funčknými tlačítky Touch Bar nahradila fyzická tlačítka v plné velikosti. Apple říká, že se jedná o stejnou klávesnici jako přibaluje k loňským modelům iMac M1.

Nové Pro mají k dispozici více portů – HDMI, tři porty Thunderbolt, slot na SD kartu, konektor pro sluchátka a po letech se vrací i nabíječka MagSafe připojená magnetem.

Nové notebooky mají 120Hz ProMotion MiniLED displej, který Apple označuje jako „Liquid Retina Pro XDR“. Obě verze lze nakonfigurovat s čipy Apple M1 Pro nebo M1 Max, podle toho, jaký výkon budete při své práci s nimi potřebovat.

14palcový model se začne prodávat od 1999 dolarů (2249 €), 16palcový model od 2499 dolarů (2749 €). Dostupné na předobjednávku by měly být od příštího týdne.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek