Pátek, 2 června, 2023

Revize elektro: Instalace a rozvody se neobejdou bez pravidelné kontroly

- Komerční sdělení -aktuality

Revize elektro mohou zahrnovat různé služby – od spotřebičů, přes různá zařízení až k instalacím a rozvodům. Pravidelné kontroly jsou přitom nezbytností, zajišťují totiž bezpečný provoz jednotlivých zařízení a pracovníci jsou tak při práci více chráněni. Rozhodně byste proto revize neměli podceňovat.

Periodická revize

Revize elektro by měla probíhat pravidelně, přičemž lhůta se může lišit dle různých podmínek, ve kterých se elektroinstalace nachází. V každém případě je však tento typ revize velmi důležitý. Nejčastějším termínem pro provádění revizí je pět let. Během této kontroly je zjištěn celkový stav zavedených rozvodů a má tak velký význam pro prevenci úrazů elektrickým proudem a bezpečnost při práci.

Výchozí a mimořádná revize

Kromě periodické revize mohou nastat také dvě další situace, kdy se bez této služby neobejdete. První z nich je výchozí revize – ta musí proběhnout u každé nově zavedené instalace. Jakmile předložíte tuto elektrorevizi, je možné připojení elektroměru. Druhým typem je pak mimořádná revize. K té dochází vždy po úpravách či opravách elektroinstalace. I v tomto případě je totiž třeba zjistit, zda je elektroinstalace ve skvělém stavu a neohrozí osoby v daném prostoru.

Různé lhůty

Jak již bylo zmíněno, v běžných případech je třeba provádět revizi jednou za pět let. V určitých podmínkách se však tato lhůta může výrazně zkrátit. V prostředí se škůdci, zvýšenou korozní agresivitou či vlhkém prostředí je nutné provádět kontroly jednou za tři roky. Tato doba se však ještě zkracuje například v prostředí s extrémní korozní agresivitou, pasivním nebezpečím požáru nebo výbuchu či v mokrém prostředí.

Vzhledem k tomu, že může být složité udržet přehled o jednotlivých revizích, obraťte se na odborníky. Pražská revizní se včas a profesionálně postará o všechny náležitosti pro bezpečný chod elektroinstalace.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek