Pátek, 2 června, 2023

Svářecí technika: Invertorová svářečka vhodná do každé dílny

- Komerční sdělení -aktuality

Ať už svařování patří mezi vaše hobby, nebo hledáte profesionální zařízení, které skvěle poslouží, invertorová svářečka je skvělou volbou. Využijete ji nejen v dílně, ale i na stavbách či montážích. Tato svářecí technika je moderním řešením pro různé příležitosti.

Univerzální využití

Hlavní výhodou, kterou svářecí technika v podobě invertorové svářečky nabízí, je její univerzálnost. Invertor neboli měnič je schopný měnit střídavé napětí ze zásuvky na vysokofrekvenční a následně jej usměrnit. Využívá principu takzvaného spínaného zdroje. Díky této elektronice je umožněna snadná změna parametrů, můžete tak svařovat metodami MMA a TIG, stejně tak jako metodami MIG/MAG. Široce nastavitelné parametry, které svářečka nabízí, jsou velkou výhodou.

Výhody invertorové svářečky

Svařovací technika je rozdělována do mnoha různých kategorií dle toho, k čemu je vhodná. To však s invertorovou svářečkou řešit nemusíte. Nabízí totiž skvělé parametry umožňující rozmanité využití. Další výhodou je nepochybně nízká hmotnost a kompaktní rozměry. Vzhledem ke stoupající frekvenci je totiž umožněno snížení velikosti transformátoru. Ve výsledku je tak svářečka lehká a relativně malá, hodí se tak i pro práci v terénu.

Praktické funkce

Kromě základních parametrů si invertorovou svářečku zamilujete i díky dalším praktickým funkcím. Jednou z nich je snadné nahození oblouku, takzvaný hot start, který umožňuje snadnou práci. Dále pak využijete ochranu před přivařením elektrody ke svařovanému materiálu či třeba pulzní sváření pro svařování zvláště tenkých plechů.

Invertorová svářečka nabízí snadné ovládání a práci s ní tak zvládne i začátečník v domácí dílně. Skvělé parametry však umožňují její využití i v profesionálních odvětvích, kde je žádoucí vysoká kvalita.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek