Pátek, 2 června, 2023

Nečetla jsem hlouposti a očkovala se. Vlhová vyzývá lidi k vakcinaci

- Komerční sdělení -aktuality

Počty nových nakažených lidí na koronavirus jsou na Slovensku v posledních dnech nejvyšší za celou pandemii, nemocnice jsou opět na pokraji kolapsu.

Naočkovanost v zemi patří k nejnižším v Evropě. Podpořit v této situaci očkování se rozhodla slovenská lyžařka Petra Vlhová.

Vlhová vydává autobiografii. Řekla věci, o kterých ještě nikdy nemluvila

Do svého příběhu na sociální síti instagram sdílela výzvu zdravotníků, kteří prosí lidi, aby zvážili očkování. Přidala k ní i vlastní komentář.

„Chtěla bych to sdílet jen se slovy: Lidé, zaočkujte se, prosím,“ napsala.

Nejúspěšnější slovenská lyžařka je také očkována. „Šla jsem dobrovolně hned v dubnu s tím, že se chci očkovat a nečetla jsem žádné hloupé názory,“ napsala otevřeně.

V příspěvku reagovala i na obavy z vedlejších účinků, které mají mnozí lidé. „Jsem vrcholový sportovec, který jede mnohdy za hranice a nevidím žádný rozdíl před a po očkování,“ pokračovala.

„Akorát je rozdíl pouze v tom, že chráním sebe a mé nejbližší a v neposlední řadě i všechny ostatní,“ dodala.

Otevřeně se postavit za očkování pro mnohé veřejně známé osoby znamenalo i kritiku veřejnosti. Něco podobného může čekat po tomto prohlášení i jednu z nejpopulárnějších sportovkyň na Slovensku.

„Nevadí mi, pokud mě vy neočkovaní budete odsuzovat, ale věřím, že se zamyslíte nad tím a přehodnotíte svůj názor,“ uzavřela.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek