Pátek, 2 června, 2023

Silnice se nerozdělí. Nakonec se dohodl i Juraj

- Komerční sdělení -aktuality

Francouzský tým souhlasil se smlouvou pro Juraje Sagana na jednu sezónu.
. Bratři Peter a Juraj Saganovi budou přece jen pokračovat v cyklistické kariéře iv příštím roce ve společném družstvu.

Francouzský tým TotalEnergies nakonec angažoval vedle lídra Petra Sagana i jeho staršího bratra Juraje, ačkoli před dvěma měsíci ještě tomu nic nenasvědčovalo.

Juraj Sagan se během zářijového závodu Kolem Slovenska stejně jako další Slovák Erik Baška vyjádřil, že v prokontinentálním francouzském týmu s jeho službami nepočítají a jeho manažer se ohlíží po jiných možnostech.

„Trojnásobný mistr světa si z týmu Bora-Hansgrohe s sebou do francouzských služeb bere nejen Itala Daniela Osse a Poláka Macieje Bodnara, ale i bratra Juraje. Smlouvu podepsal po dlouhých jednáních na sezónu 2022,“ informoval deník Sport.

Dvaatřicetiletý Juraj Sagan provází Petra Sagana během celé profesionální kariéry, která se datuje od roku 2009. Spolu prošli týmy Liqugas, Cannondale, Tinkoff Saxo, resp. Tinkoff a zatím naposledy strávili celkem pět sezón v dresu Bora-Hansgrohe.

Juraj Sagan je vítaný domestik pro jednorázové závody, ale i sprinterské, resp. mírně zvlněné etapy delších závodů.

Během profesionální kariéry se stal čtyřikrát mistrem Slovenska v závodě s hromadným startem, v jedné z etap na Tour de Langkawi 2016 v Malajsii skončil druhý ao rok později finišoval čtrnáctý na velké vlámské klasice Gent-Wevelgem.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek