Pátek, 2 června, 2023

Rusnák byl klíčovým hráčem při postupu Real Salt Lake. Trenér ho chválí

- Komerční sdělení -aktuality

Jeho americký zaměstnavatel Real Salt Lake si vybojoval účast v play-off MLS a zvládl to doslova v poslední chvíli.

V závěrečném 34. kole základní části Salt Lake zvítězil na trávníku Sporting Kansas City 1:0, když Chorvat Damir Kreilach rozvlnil síť v páté minutě nastaveného času.

Díky tomuto gólu se fotbalisté RSL dostali na sedmou příčku tabulky Západní konference MLS, která jako poslední zaručovala postup do osmifinále play-off. Vítěz základní části Colorado Rapids má jistou přímou účast ve čtvrtfinále.

Sorry, video přehrávač failed to load.(Error Code: 101102)
Tým Los Angeles Galaxy na osmém místě navzdory stejnému počtu bodů už vinou horšího skóre nepostoupil.

Právě zmíněný 32-letý Chorvat Kreilach ao pět let mladší Slovák Rusnák mají největší podíl na postupu do vyřazovací části. Kreilach nastřílel 16 gólů a přidal 9 asistencí, Rusnák se ve 34 zápasech základní části blýskl 11 góly a stejným počtem asistencí.

Slovenský reprezentant odehrál 3045 minut a celkem 32krát ohrozil brankáře soupeře. Vyplývá to ze statistik na klubové stránce RSL.com.

„Měli jsme ve své hře výkyvy, ale vždy když jsme narazili do zdi, přišla fantastická odezva. Výborně jsme se uměli vyrovnat s náročnými momenty během sezóny. Damir Kreilach a Albert Rusnák byli úžasní lídři našeho týmu.

Přesně věděli, jak mají hráčům nastavit hlavy na zápasy. Přesvědčili je, že musí věřit sami sobě, neboť pokud nemáte víru ve vlastní síly, nepomůže vám ani nejlepší herní systém. Tito hráči bojovali za všech okolností a na konci se dočkali za svou neochvějnou víru krásné odměny,“ komentoval dočasný trenér Pablo Mastroeni na klubovém webu.

Šéf lavičky RSL doplnil na adresu ofenzivních lídrů Kreilacha a Rusnáka ještě jedno důležité slovo – obětavost pro tým.

„Jsou to hráči, kteří jsou za každých okolností ochotni obětovat se pro mužstvo. Rusnák mi říkal, že bude hrát tam, kde ho postavím. Kreilach dokonce přitakal, že mu nebude překážet ani pozice stopera.

Pokud dokola skloňujeme týmový přístup, tak tito dva hráči jsou zářivé příklady. Jsou to neuvěřitelní sportovci, neuvěřitelní fotbalisté, ale co je důležitější, jsou obětaví jednotlivci a skuteční lídři naší skupiny. Každý trenér by si je přál mít v týmu,“ dodal Mastroeni.

Real Salt Lake už zná soupeře i termín osmifinále. V úterý 23. listopadu si jeho hráči změří síly s fotbalisty Seattle Sounders, hrát si bude na Lumen Field v Seattlu.

Tým Real Salt Lake je vítěz MLS Cupu z roku 2009 a finalista z roku 2013. Do vyřazovací části sezóny postoupilo toto mužstvo jedenácté za ostatních čtrnáct sezón a potřetí za čtyři roky.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek