Pátek, 2 června, 2023

Před koupí motokufrů hleďte na tyto aspekty

- Komerční sdělení -aktuality

Vítr ve vlasech, volnost, rychlá jízda, pocit klidu a harmonie – vystihují vás tato slova? Proto zřejmě rádi vyjíždíte na motorce vstříc novému dobrodružství. Jenže, jak už jste si jistě všimli, nemáte mnoho prostoru, kam umístit veškeré své potřeby, osobní věci či nářadí. Do batožiny jednoznačně vše nenapěchujete, a tak musíte koupit něco dalšího, většího a něco, co by vás při jízdě neomezovalo. V takovém případě dokonale poslouží kufry na moto. Před jejich koupí je dobré si ujasnit několik aspektů.

Upevnění jednotlivých kufrů

Brašny na moto, takzvané tankruksaky se většinou uchycují na magnety. Nelekejte se, magnety náklad drží pevně, ale pokud se chystáte jezdit vyšší rychlostí a vozit těžší náklad, jistě bude lepší, když zvolíte k tankruksaku popruhy kolem řidítek a nádrže. Další možností je zamykání pomocí víčka na nádrž, takzvaný tanklock.

Motobrašny upevníte i na motorku, která nemá možnost využití montážní sady, tedy držáku na určitou brašnu či kufr. U sportovních verzí motorek, které nemají mnoho místa pod sedlovkou, můžete připevnit brašnu pomocí podpěr nad zadní kolo. Tímto způsobem moto brašny nezavazí a nezabírají místo.

Moto kufry lze připevnit pomocí speciálních sad na zadní část motorky. Sadu využijí především ti, kteří cestují delší trasy. Některé cestovní motorky mají takzvaný nosič – v takovém případě stačí montážní sada. Pokud si nejste jistí výběrem, navštivte stránky eshopu motosp.cz, kde vám rádi poradí nebo se zde dozvíte to, co přesně potřebujete vědět.

Existují také boční motokufry, které jsou ideální pro ušetření místa v horní části motorky. Pokud to shrneme, kufry budou bezpečnější z důvodu potenciálního odcizení – lze je totiž zamčít. Dbát byste také měli na rozložení potřeb v brašnách či kufrech. Na každou stran je potřeba dát stejnou váhu a těžké předměty umístit vždy k těžišti motorky.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek