Pátek, 2 června, 2023

Do těchto aut v pohodě natankuješ za více než 3000 Kč!

- Komerční sdělení -aktuality

Nemám rád auta s malými nádržemi. Rozuměj pod 45 litrů. Například Škoda Octavia první generace měla oficiální velikost nádrže měla 55 litrů, aktuální generace má 50 litrů. Pokud je však zkombinována s plug-in hybridem (phev), tak nádrž je už jen 41 litrů. Napříč generacemi se toho moc neudálo. Lepším příkladem je však Peugeot a model 508. První generace měla nádrž 72 litrů, ta aktuální má už jen 55 litrů a ve phev verzi je to jen 43 litrů… A tak bychom mohli pokračovat.

Dodnes si pamatuji, když se ojetá auta na východě ČR kupovala podle velikosti nádrže. Čím větší, tím lepší. Mělo to různé důvody známé pod oficiálním pojmem jako palivová turistika. A tím, že nyní cena paliva magicky roste ze dne na den, av případě běžné nafty už dávno překročila hranici 1,40 € av případě benzínu E10 1,50 €, připravili jsme si pro vás žebříček aut s velkými nádržemi od výroby již ve standardu . Vynecháme proto příplatkové opce velikosti nádrži, jak to dělal například Mercedes již desítky let, budeme se bavit o originálním standardu, a rovněž také různé off-roady, které mohly mít za příplatek 2 nádrže a objem přesahoval daleko přes 150 litrů. Pokud zvolíte příplatková paliva, tak výsledná částka může být ještě vyšší.

Infiniti QX70, VW Phaeton, Audi A8, Bentley Continental, Toyota Land Cruiser a další. — 90 litrů
Aut s velkou nádrží do 90 litrů je poměrně dost. Hraničním bodem jsem si zvolil právě tuto hodnotu. A i tady je aut stále poměrně víc než dost. Všechno jsou to však velká, prostorná a komfortní auta.

Například Infiniti QX70 je velké SUV dostupné jen s výkonnými motory o objemu od 3 do 5 litrů. Každý z nich si rád „potáhne“ z nádrže. Není divu, že se výrobce rozhodl použít velkou palivovou nádrž. Podle katalogových údajů se do nádrže QX70 vejde 90 litrů.

Podobně je na tom také sportovní grand coupé Bentley Continental, které nabízí nádrž také o objemu 90 litrů. Pod kapotou může být V8 nebo ikonická W12 s obrovským apetitem. 90 litrů se tedy jeví jako naprosté minimum, ale zřejmě nebýt vysoké hmotnosti konstrukce, výrobce by se rozhodl ještě pro větší nádrž. Audi A8 a VW Phaeton byly luxusní limuzíny, které mají s Bentley spoustu společného. Např. na platformě D1 (ocelová) stály i Phaeton i Continental. A8 (celohliniková platforma) a Phaeton sdílely některé systémy či pohonné jednotky. Luxusní limuzíny stály jako nové nekřesťanské peníze. Pod kapotou mohli mít od V6 po W12.

Toyota Land Cruiser, velká krabice a pohonem 4×4 se prodává ve 170 zemích a regionech, ale největším odběratelem je Austrálie. A přitom má již tento model více než 70 let a je to nejdelší sériově vyráběný vůz Toyota! Do Land Cruiserů posledních generací vejdete podle motorizace od 87 do 93 litrů, čili když to zprůměrujeme, je to rovných 90.

Vzpomeňte si, až budete potřebovat službu oprava důlků na karoserii.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek