Pátek, 2 června, 2023

Kupte si kvalitní nosiče kol a užijte si cyklistiku kdekoli

- Komerční sdělení -aktuality

Jestliže milujete cyklistiku, nebo máte rádi pohyb, a ten by vám na dovolené chyběl, určitě využijete nosiče kol. Hodí se i rodičům, s jejichž dětmi jedou na víkend k babičce. Drandit na kole si přeje každé malé dítě, a v jiném prostředí je to ještě zábavnější. Na výběr máte tři typy nosičů kol, a je na vás, pro které se rozhodnete.

Tři typy nosičů kol

Nosiče kol na tažné zařízení nesou název dle jejich umístění. Abyste je mohli namontovat, potřebujete mít k dispozici tažné zařízení. Jejich velkou výhodou je, že se kola velmi dobře upevňují i vzrůstově menším lidem, kteří by s koly na střeše auta zápasili. Oceníte i to, že díky nim kola neovlivňují řídicí vlastnosti vozu a nemají velký vliv na spotřebu. Malou nevýhodou je, že budete muset vyřídit třetí SPZ. Někdy také mírně stíní výhledu ze zadního okna.

Dalším typem jsou střešní nosiče kol. Potkáváme se jimi velmi často. Jejich velkou předností je výhodná cena. Tady jen pozor na to, abyste vybrali dostatečně pevný typ, zvláště pokud chcete vozit kol více nebo na delší trasy i za nepříznivého počasí. Nejde jen o bezpečnost vaši, ale i ostatních. Výbornými výrobci, na které se můžete spolehnout, jsou např. HAKR nebo THULE. Nevýhodou je nakládání kol poměrně vysoko pro některé lidi, vliv na řízení při větrném počasí, zvýšená výška i zvýšená spotřeba pohonných hmot.

Posledním typem je tažné zařízení na páté dveře. Je možné téměř u všech osobních automobilů, až na pár výjimek. Kvalitní prodejce vám poradí, zda je váš vůz pro tento typ nosičů kol vhodný, nebo ne. Malou nevýhodou je přístup do kufru auta, který je ztížen. Výhodou je minimální prodlužení auta, minimální vliv na řízení i spotřebu. Uvezete až 4 kola.

Nabalte kola a vyjeďte, kamkoli si přejete. Kvalitní nosiče kol vám spolehlivě pomohou.

Další články autora

Comments

Mohlo by se vám líbit

Reklama

- Komerční sdělení -PR článek